У Берліні в понеділок, 24 жовтня, 5-й Німецько-Український Бізнес-Форум розпочав свою роботу. Він організований Федеральним об’єднанням торгово-промислових палат Німеччини (DIHK), Східним комітетом німецької економіки (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft) та Німецько-українською промислово-промисловою палатою (AHK Україна) разом з українськими партнерами.
Форум відбувається напередодні Експертної конференції країн G7 , скликаної за ініціативи Німеччини, на якій також обговорюватиметься участь G7 та світової спільноти у відновленні України.
Відкриваючи форум, канцлер ФРН пообіцяв, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. Глава українського уряду оцінив вартість відновлення країни в 750 мільярдів доларів.

«Німеччина підтримуватиме Україну до тих пір, поки це буде необхідно», – сказав Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, відкриваючи форум. За словами глави німецького уряду, “ніколи ще відносини між Україною та ФРН не були такими тісними, а європейське майбутнє України ще ніколи не було більш ясним”. «Ми хочемо, щоб Україна стала членом Європейського Союзу, і це чіткий сигнал для інвесторів, що їхні інвестиції сьогодні є інвестиціями в майбутню країну ЄС», – додав Шольц.
«Ми поступово рухаємося до Європи», – сказав у свою чергу голова українського уряду Денис Шмигаль, звернувшись до німецьких компаній із проханням про інвестиції. «Для європейських компаній процес трансформації відкриває неймовірні можливості», – наголосив прем’єр. Серед іншого він відзначив досвід українського ВПК, потенціал в енергетиці та IT-сфері, сільському господарстві. Шмигаль оцінив вартість відновлення України в $750 млрд (€761 млрд).

Олаф Шольц і Денис Шмигаль поруч з організаторами Німецько-українського бізнес-форуму.
Фото: Michael Kappeler/dpa/picture alliance
Планується, що в рамках форуму представники німецького та українського бізнесу обговорять участь бізнес-спільноти у відновленні України, а також питання подальшого розширення двосторонніх економічних відносин між Німеччиною та Україною. Форум відбувається напередодні експертної конференції країн G7, скликаної за ініціативи Німеччини, на якій також обговорюватиметься участь G7 та світової спільноти у відновленні України.