Future Future Fund

Emergency and Reconstruction NGOs` Association

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Контрнаступ ЗСУ на Харківщині може стати переломним у війні

UFFUA: a world that comes together to help war affected people in Ukraine rapidly get the humanitarian assistance and protection they need

Контрнаступ на Харківщині

Контрнаступ ЗСУ на Харківщині може стати переломним у війні, окупантам не вистачає сил – The Washington Post

Збройні сили України за лічені дні повернули майже всю Харківську область, окуповану російськими військами з початку війни. За словами військових чиновників, швидкість наступу, схоже, приголомшила як «звичайних» окупантів, так і їх командирів.
Західні розвідники підкреслили, що Збройні сили України, схоже, обережно просуваються вперед і закріплюють свої досягнення. На цьому тлі російські військові зрозуміли, що їм не вистачає зброї та живої сили, щоб утримати нещодавно звільнені міста та села на північному сході України. Крім того, деякі окупанти, тікаючи, кидали бронетехніку, боєприпаси та викрадене у мирних жителів майно.

“Росіяни в біді. Питання в тому, як вони відреагують. Але їхні слабкі сторони виявились, і вони не мають великих резервів живої сили чи обладнання”, – сказав американський чиновник на умовах анонімності. Український контрнаступ, який змусив російські війська поспішно відступити з Харківської області, може стати переломним моментом у війні проти РФ, пише The Washington Post. Але водночас він може посилити тиск на Кремль, може мусити його залучити додаткові окупаційні сили, якщо він сподівається перешкодити подальшому просуванню Збройних Сил України.

Чи будуть ці успіхи постійними, залежить від наступних дій ворога, особливо від того, чи прийме російський диктатор Володимир Путін наказ про загальну мобілізацію чи покличе підкріплення звідкись, щоб компенсувати великі втрати. На це вказують представники західних розвідок, зокрема США.

Деякі представники західної розвідки попереджають, що, попри всі свої недоліки, у росіян все ще є можливість перегрупуватися та завдати удару у відповідь. Але нещодавні успіхи підживлюють відновлене почуття оптимізму щодо того, що ЗСУ можуть повернути нові території в найближчі тижні та потенційно витіснити окупантів з території, яку вони утримували з початку вторгнення в лютому.

Водночас українські військові та розвідувальні служби вже давно впевнені у своїй остаточній перемозі, часто незважаючи на скептицизм західних союзників.

Проте, на думку представників США та Заходу, війна залишається для українців важкою битвою, яка може затягнутися надовго. За словами офіційних осіб, до переговорів про припинення війни ще далеко.

Realated
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Analytics

Putins Bumerang

Read article

Support the Ukraine  Humanitarian Appeal that caused by war

Read more

Medical Support for injured Ukrainians

Read more

Last Stories

Sign up for our Newsletter

UFF will not share your information with any outside organisation except when legally obliged to do so.

United Future Fund: Coordinating Role

The UFF will play a coordinating role for reconstruction of Ukrainian economy.

UFF: Interaction with Governmental Institutions

UFF is in close contact with governmental and para-governmental institutions across the world. 

United Future Fund: Partners in Ukraine

UFF is in close contact with its partners in Ukraine will use the donations received to provide much-needed extra humanitarian aid in this terrible war. 

Emergency and Reconstruction NGOs` Association